O nás

Tak jako mnoho dalších Čechů, i my milujeme svoje domácí mazlíčky nade vše a chceme jim dopřát to nejlepší. Vždy jsme ale měli problém vybrat to správné krmivo a o pamlscích ani nemluvě. U alergických pejsků je věc ještě horší. Chceme své mazlíčky odměňovat, ale nechceme je nechat chroupat vnitřnosti, chrupavky, tučné maso nebo moukou nabité ňaminky.

Zrození Šmaka

Po pár letech a velké podpoře od přátel i známých jsme se nakonec v roce 2016 rozhodli vytvořit zcela nový produkt. Začli jsme s malou sušičkou, nakoupili kvalitní maso v řeznictví, ručně nakrájeli, dali sušit a první várka Šmakovo sušeného masa byla na světě.

Nejdříve bylo Šmakovo maso dostupné pouze v okruhu přátel, později jsme založili odběrné místo a nakonec i eshop. Neustále přemýšlíme o dalším vylepšení produktu a rozšíření sortimentu.

Poctivé maso, poctivě sušené

A v čem je Šmakovo sušené maso tak výjimečné? Začíná to už u masa. Nevykupujeme zbytky ze supermarketů - nakupujeme libové maso určené k lidské spotřebě. Ale ani tak nenecháme maso hned sušit. Nejdříve odkrojíme přebytečný tuk, flaksy a nehezké části masa, pak maso nakrájíme ručně na tenké plátky a až pak dáme sušit.

Při sušení přichází ta největší výhoda Šmakovo masa oproti konkurenčním výrobkům. Zatímco běžně dostupná sušená masa se suší jen po dobu nezbytně nutnou pro základní konzervaci, my sušíme maso více než 15 hodin, aby jediné co zbylo byla bílkovina a téměř žádná voda. Maso je pak lehčí a výživnější. Místo 200g sáčku sušeného masa se zbytkovou vlhkostí tak dostáváte takřka 100% protein, který navíc vydrží mnohem déle než krátce sušená masa.

Díky kvalitě našeho masa nemusíme maso jakkoli dochucovat. Váš pejsek či kočička si tak pochutná na tom, co je pro něj či ni naprosto přirozenou stravou.

Pro zlepšování našich stránek, produktů a nabídek, které pro vás připravujeme nám pomáhají soubory cookie a ukládání dat o procházení stránek. O zpracovávaných informacích se více dozvíte v našich zásadách zpracování osobních údajů a informacích o cookies. Povolit sběr informací pro: